Rajstopy przeciwżylakowe

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa związana z żylakami po operacji. Mianowicie, czy to prawda, że już do końca życia muszę nosić przeciwżylakowe rajstopy, żeby nie mieć nawrotu żylaków??? Czy jak zajdę w ciążę to wszystko wróci???

ponad rok temu

Szanowna Pani!

Nawroty żylaków po leczeniu operacyjnym są częste (do 50%). Mają miejsce zazwyczaj w okolicy poddawanej zabiegowi. Dobry, trwały wynik operacji zależy w dużej mierze właśnie od stałego stosowania leczenia uciskowego, mi.in. wspomnianych rajstop.

Pozdrawiam serdecznie