Niski testosteron i depresja

Witam Obecnie leczę się na depresję. Zapisane leki od psychiatry pomogły lecz nie w 100%. Dalej zmagam się z problemami. W tym celu zrobiłem we własnym zakresie badanie na testosteron. Mam głównie psychologiczne objawy wskazujące na niski testosteron - małą pewność siebie, problemy emocjonalne, brak energii, depresję, niechęć do podejmowania wyzwań i ryzyka. Czy w przypadku niskiego testosteronu gdyby wszystko inne było w porządku jest możliwość uzupełnienia poziomu testosteronu?

lepiej podjac terapie...testosteron nie rozwiaze problemu....odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

lepsza jest terapia.testosteron nie rozwiaze problemu...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Pana,
dziękuję za to pytanie. Niestety podanie testosteronu nie rozwiąże Pana problemu z depresją i w żadnym wypadku nie jest to zalecane postępowanie przy leczeniu zaburzeń depresyjnych. Jeśli obecne działanie leków antydepresyjnych jest za słabe, proszę porozmawiać z psychiatrą, który prowadzi Pana leczenie odnośnie zmiany leku lub dawek. Proszę również rozważyć podjęcie psychoterapii, która dotrze do źródeł problemu i pomoże np zwiększyć pewność siebie, której jak Pan twierdzi obecnie brakuje.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Karmazyn