Leki hormonalne i menopauza u 54-latki

Mam 54 lata. Przez 20 lat brałam tabletki hormonalne w tym 7 lat na HTZ . bardzo dobrze sie po nich czułam. Teraz odstawiłam i biorę remifemin, ale uderzenia gorąca nie znikają, może trochę łagodzą. Najgorsza jest noc kiedy mam mrowienie rąk , nóg i gorące poty, które nie pozwalają się mi wysypiać.Przed remifemin brałam klimonorm i po nich czulam sie reweacyjnie, czy moge dalej stosować HTZ. Mam wysokie ciśnienie, ale je leczę od 14 lat i małą miażdzycę, czy HTZ mi nie zaszkodzi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który zbierze szczegółowy wywiad, zbada Panią oraz zdecyduje czy może Pani kontynuować stosowanie HTZ.