Leczenie depresji w szpitalu psychiatrycznym

Jak wygląda leczenie depresji w szpitalu psychiatrycznym? Czy jest ono skuteczne? Mój stan jest bardzo ciężki, leki nie pomagają(antydepresanty biore od miesiąca) a ja juz 3 razy byłam bliska odebrania sobie zycia. Chciałabym by ktoś mi pomógł bo z dnia na dzien coraz gorzej sie czuje, ale boje sie iść do szpitala psychiatrycznego.

Dzień dobry,

Dobór rodzaju leku, jak i jej dawki - żeby przyniósł oczekiwany efekt - często trwa dłużej niż jeden miesiąc. W szpitalu natomiast - poza farmakoterapią, najprawdopodobniej będzie mieć Pani - społeczność, terapię grupową bądź indywidualną, zajęcia relaksacyjne etc. Każdy oddział ma swoją specyfikę i swój program leczenia, dlatego warto pytać już w konkretnym szpitalu jak przebiega leczenie. Jeśli czuje się Pani coraz gorzej, to w każdej chwili, bez skierowania, może Pani pojechać do szpitala psychiatrycznego /bądź wezwać pogotowie/.