Łagodzenie początkowych problemów z pamięcią

Dzień dobry, moja babcia ma problemy z pamięcią. Przez ostanie miesiące zauważyłem znaczy spadek "jakości" zapamiętanych infromacji. Podczas 2 godzin spotkania potrafi parę razy zapytać o to samo. Babcia ma 82 lata. Domyślam się, że wiek robi swoje, ale czy można to jakoś złagodzić? Do kogo powinienem się udać z tym problemem aby uzyskać profesjonalą diagnozę / pomoc? Z góry dziękuję!

Witam,

najlepiej udać się do neurologa, który może zdiagnozować ewentualne procesy chorobowe. Następnie proszę znaleźć psychologa ze specjalizacją z neuropsychologii, który pomoże zdiagnozować problemy z pamięcią, a także może zaproponować jakieś metody rehabilitacji deficytów poznawczych babci. Ważne jest żeby był to neuropsycholog!

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl