Jak schudnąć 5 kilogramów w tydzień?

Wcześniej próbowałam się odchudzać. Stosowałam dietę kapuścianą ale nie pomogło. Nikt z mojej rodziny nie jest otyły ani nie ma problemu z nadwagą. Byłam u lekarza i on wykluczył chorobowe przyczyny otyłości. Na śniadanie jadam zwykle białe pieczywo, z masłem i wędlinami. Na obiad spożywam głównie ziemniaki z sosem i mięsem. Kolację jem zwykle o 21.00, bo nie mam czasu wcześniej, a na nią spożywam tosty z białego pieczywa lub bułki z masłem i dżemem lub nutellą. Nie dokuczają mi choroby przewlekłe. Proszę, pomóżcie mi schudnąć.
ponad rok temu

Witam,

Nie podała Pani swoich danych: wieku, płci, masy ciała.
Bez tych danych ciężko jest mi dostosować konkretne zalecenia.
Nie wiem także, czy dieta jest Pani naprawdę potrzebna.
W Pani diecie brakuje: warzyw, owoców, produktów mlecznych, produktów pełnoziarnistych.

W menu codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Z diety wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam