Jak postępować przy wypadaniu macicy?

Dzień dobry Od kilku miesięcy zmagam się z wypadaniem macicy, ze wzgledu na to, ze mam 29 lat lekarze nie chca podjac sie operacji. Czy z wypadaniem macicy stosunki są bezpieczne ? Czy macica moze wypasc podczas stosunku ? Czy raczej nie ma takiej mozliwosci .Prosze o pilna odpowiedz , chcialabym prowadzic w miare mozliwosci normalny tryb zycia niestety cala ta przypadlosc wplywa na moje zdrowie psychiczne co odbija sie na moim zwiazku. Kobieta 29 lat
KOBIETA, 29 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Proszę wybrać się do urofizjoterapeuty,może wystarczy pessaroterapia.

Możliwość stosunków płciowych zależy od stopnia wypadania macicy. Ale wypadanie macicy wpływa na komfort stosunków płciowych,dla Pani mogą być nieprzyjemne.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska