Czy osoba z depresją może być skierowana do szpitala psychiatrycznego?

Witam mam pytanie czy osoba z depresją może być skierowana do szpitala psychiatrycznego?

Dzień dobry,
Szkoda, że nie opisał Pan dokładniej sytuacji. Ogółem to osoba z depresją może poprosić psychiatrę o skierowanie do szpitala lub otrzymać takie zalecenie. Sama w sobie depresja nie stanowi wskazania do hospitalizacji, ale jeśli jej przebieg jest ciężki i występują objawy takie jak np. myśli lub plany samobójcze; osoba jest po próbie samobójczej; jest agresywna; stanowi zagrożenie dla siebie lub otoczenia; ma objawy psychotyczne to wówczas jak najbardziej potrzebne jest leczenie w szpitalu. Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałam na Pana pytanie i że znalazł Pan odpowiedź w związku ze swoimi wątpliwościami.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/

Witam Pana,

wymagana jest hospitalizacja, jeśli jest realne zagrożenie życia takiej osoby, wyniku zaburzeń suicydalnych, które towarzyszą depresji. Wskazane jest kompleksowe leczenie farmakoterapia i psychoterapia - paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś