Czy doszło do zapłodnienia podczas tego pettingu?

Witam, ostatnio uprawialismy petting z dziewczyna i nie jestesmy pewni czy prejakulat nie mial stycznosci z wargami sromowymi. Dziewczyna dwa dni pozniej dostała okresu, który trwa na ten moment już 4 dzień tylko niepokojace jest to, że dokladnie tydzień wczesniej równiez miała okres. Czy to może być ciąża czy raczej to przez stres ten okres tak szybko sie znowu pojawil? Raczej nie jest to plamienie implantacyjne gdyż normalnie występuje obfite krwawienie oraz skrzepy. Czy moze byc to ciaza?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to raczej niemożliwe, aby menstruacja pojawiła się tak szybko. Zdaniem naszej ekspertki obfite krwawienie po stosunku może być związane z nadżerką szyjki macicy bądź wystąpieniem infekcji narządów rodnych. W takiej sytuacji najlepiej udać się do ginekologa, który po zbadaniu pacjentki jest w stanie powiedzieć coś więcej i zaproponować dalsze postępowanie.

Stres może przyspieszyć menstruację, ale zazwyczaj jest to kwestią kilku dni. Objawy ciąży oraz plamienie implantacyjne również nie pojawiają się dwa dni po stosunku.

Podobne pytania znajdzie Pani pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-ze-skrzepami-nastepnego-dnia-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-ze-skrzepami-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/od-pieciu-dni-mam-obfite-krwawienie-ze-skrzepami-co-mam-robic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.