Czerwone plamki na ciele a problem z krążeniem

Witam. Pojawiły mi się rownież czerwone plamki na nogach: na kostce i pod kolanem, są trochę wypukłe, nie bolą, podczas kąpieli są bardziej czerwone, zastanawima się co to moze być, jedna z nich powiększa się, jest trochę wypukła, myślę ze to moze problem z krążeniem, ponieważ ostatnio zuważyłam ze bardzo mnie bolą nogi od stania, no i mam też dużo żyłek pod kolanem, mam nadzieję,że nie za bardzo zamotałam z moim pytaniem:)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości bezpośredniej oceny opisanych przez Panią zmian, co wyklucza możliwość postawienia konkretnej diagnozy. Zamieszczony opis wskazuje jednak, że mogą być to poszerzone naczynka żylne, tj żylaki. Tym bardziej, że opisane dolegliwości bólowe wskazują na niewydolność żylną. Proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży właściwe postępowanie (USG doppler naczyń oraz konsultacja chirurga naczyniowego).