Meżczyzna 24lata, 175cm/94kg - jak schudnąć?

Witam, mam 24 lata, mam 175cm wzrostu i moja waga to 94kg. Moim problemem jest tzw. "brzuszek". Nie mam problemu z grubością nóg, ud, pośladków. Największym moim problemem jest właśnie ten brzuch i związana z nim oponka :(. Próbowałem niegdyś ThermLine OLIMPu - ale nie dało to chyba żadnych skutków. Jeżdże kilka razy w tygodniu rowerem - dystans dzienny 25km. Jeśli chodzi o jedzenie: z rana jem 2-3 kanapki, obiad nie codziennie, no i na kolacje też kanapka. Wydaje mi się że nie jem takich ogromnych ilości, a mimo to ciągle walcze z wagą :(. Zastanawiam sie teraz nad zakupem L-karnityny i łykanie jej przed rowerem, jednak mam watpliwosci czy te tabletki wszelkiego rodzaju pomagają. Z góry dziękuje za jakąkolwiek poradę.
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Pana BMI ( wskaźnik masy ciała) wynosi 30,7,co wskazuje na otyłość I stopnia. Powinien Pan jak najszybciej podjąć decyzję i rozpocząć proces odchudzania.
Im wyższy wskaźnik BMI - tym większe ryzyko wystąpienia następujących schorzeń:

Jeżeli chodzi o Pana sposób żywienia to sugerowałabym zwiększyć liczbę posiłków do 5, a nie je zmniejszać. Większa ilość posiłków w odstępach nie większych niż 3 godziny pozwoli organizmowi na bierząco rozdysponować otrzymaną energia, a nie będzie ją odkłądał w postaci tkanki tłuszczowej. Posiłki powinny być bardziej urozmaicone, aniżeli kanapki. Dieta powinna być bogata w błonnik. Produktami takimi będą:

  • grube kasze
  • produkty zbożowe  (ciemne pieczywo, graham)
  • ciemny ryż
  • a także warzywa, najwięcej błonnika mają warzywa korzeniowe (marchew, pietruszka, seler) spożywane głownie w postaci surowej.

Z diety należy wykluczyć, wszelkie potrawy gotowe ( pierogi, pyzy, pizza itp) oraz smażone. Dopuszcalne techniki kulinarne to gotowanie, duszenie, pieczenie w folii lub  pergaminie.
Z diety należy wykluczyć także słodycze, słone przekąski oraz alkohol.
Produkty mleczne powinny nie przekraczać 1,5 % tłuszczu. Należy pamiętać o odpowiedniej podazy płynów conajmniej 1,5-2l dziennie, a w czasie upałów zwiększać ich ilość. Polecam picie wody niegazowanej, heraty zielone i czerwone oraz owocowe. Unikac należy wszelkie napoje dosładzane (soki, napoje kolorowe), mocną kawę i tłuste napoje mleczne.

OL- karnitynie było już wcześniej wspomniane:
http://portal.abczdrowie.pl/l-karnityna-nie-pomaga-w-odchudzaniu.
Nalezy pamiętać, że żaden suplement nie zastąpi dobrze zbilansowanej diety.
Powodzenia
Katarzyna Ring