Trwa ładowanie...

Naturalny sposób na rwę kulszową. Poczujesz ulgę po jednym zabiegu

Nogi w miednicy
Nogi w miednicy (123rf)

Borykasz się z silnym, jednostronnym bólem nogi i okolicy lędźwiowej, który promieniuje aż do uda i pośladka? To charakterystyczny objaw rwy kulszowej, zwanej potocznie korzonkami, związany z uciskiem na nerw kulszowy. Żeby zapobiec rozwojowi zmian kostnych i powikłań neurologicznych, oprócz ćwiczeń rozciągających, unikania aktywności wywołujących ból, zakupu materaca ortopedycznego, możesz wypróbować naturalną metodę.

spis treści

Nerw kulszowy to najdłuższy nerw w naszym organizmie. Biegnie od miednicy mniejszej do stóp. Ma 1,5 cm szerokości. Od niego pochodzi nazwa "rwa kulszowa". Choroba ta wiąże się ze zwyrodnieniem kręgosłupa i dyskopatią. Oprócz ucisku na nerw jej przyczyną może być uszkodzenie korzenia nerwowego, miejscowy stan zapalny, czasem też choroba zakaźna, cukrzyca czy nowotwór.

Naturalny sposób na rwę kulszową
Naturalny sposób na rwę kulszową (123rf)
Zobacz film: "Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?"

Ból, jego nasilenie i charakter, jest różny w przypadku każdego pacjenta. To zależy od rozwoju choroby i jego indywidualnych cech. Dolegliwość ta utrudnia poruszanie się. Możemy skarżyć się też na mrowienie, swędzenie i drętwienie stóp, wrażenie wbijania szpilek w skórę, a także ciężkość nóg. Ponadto mogą pojawić się zaburzenia czucia.

Ból związany z atakiem rwy kulszowej może się nasilać w trakcie ruchu, podczas kaszlu i kichania. Istnieje wiele metod na jego złagodzenie. Niektóre z nich możemy wypróbować w domu.

6 typów bólu spowodowanych nadmiernym stresem
6 typów bólu spowodowanych nadmiernym stresem [9 zdjęć]

Przewlekły stres to najgorszy wróg człowieka. Działa bardzo podstępnie, by na końcu uderzyć w nasz najsłabszy

zobacz galerię

1. Prozdrowotna kąpiel stóp

Lista składników:

  • 10 l gorącej wody,
  • garść soli,
  • 1 l octu jabłkowego (o właściwościach przeciwzapalnych).

Sposób przygotowania:

Do miski wlewamy wodę, dodajemy sól i ocet. Mieszamy do momentu, aż przyprawa całkowicie się rozpuści. Wkładamy stopy do miski i moczymy je, aż woda zacznie stygnąć (ok. 10 minut). Zabieg trzeba przeprowadzić wieczorem.

Następnie na osuszone stopy wkładamy skarpetki lub wykorzystujemy dodatkowy koc, aby zapewnić im ochronę. Powinny być ciepłe przez całą noc. O poranku musimy pamiętać o tym, by założyć kapcie, nie należy chodzić boso.

Zobacz także:

Powinniśmy odczuć ulgę już po pierwszym zabiegu z wykorzystaniem mikstury z dodatkiem soli i octu. W razie potrzeby możemy go powtarzać codziennie do momentu, aż całkowicie pozbędziemy się bólu.

Potrzebujesz wizyty, badania lub e-recepty? Wejdź na znajdzlekarza.abczdrowie.pl, gdzie umówisz się do lekarza od ręki.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze